Osadníci Evropy 2017:
Velká vlaková koupež
moře her, moře sportu a pak taky to moře ;o)

Zdravo!

Jedenáctý ročník herně-turistické akce se doslova odehrál ve Splitu ve střední Dalmácii na chorvatském pobřeží Jaderského moře! Kromě hraní jsme převážně louhovali svá unavená těla ve slané vodě Jardanu, hřáli je na slunci intenzitou pětačtyřicáté rovnoběžky, utužovali je sporty vodními i suchozemskými, udivovali památkami ze seznamu UNESCO a jako obvykle krmili místními specialitami. Opět jsme mohli v turnaji vyhrát úžasné hry věnované ještě úžasnějšími sponzory.

Stručný souhrn

Místo

Hotel Zagreb, Split, střední Dalmácie, Chorvatsko

Split

Termín a cena

Nabízely se čtyři možnosti. První tři byly osadnickým vagónem přímého vlaku, čtvrtá možnost byla jet vlastním autem. Lůžkový vyjel 18., 22. nebo 25. srpna z Prahy přes Pardubice, Brno, Břeclav a Bratislavu v 10 dopoledne. Zastavil se definitivně další den v osm ráno přímo ve Splitu. Většinou jsme měli celý vagón jen pro sebe a hráli jsme celou cestu tam i zpět! Vlakem jsme se vrátili 27. 8., 31. 8. nebo 3. 9.

Mohli jsem i vybrat ze čtyř variant délky osadničení:

  1. 10 dní (7 nocí v hotelu + 2 × noc ve vlaku)
  2. 14 dní (11 nocí v hotelu + 2 × noc ve vlaku)
    (výjimka: od 22. 8. do 2. 9. je to o 1 noc méně)
  3. 17 dní (14 nocí v hotelu + 2 × noc ve vlaku)
  4. Přijet vlastním vozem kdykoliv mezi 19. a 26. srpnem a zůstat dle libosti až do 2. září.

Pohled na Split z vrchu Marjan (autor kaiser87)

Náplň

Krom samozřejmého hraní mnoha desítek stolních her (od jednoduchých a rychlých po složité několikahodinové) a koupání v moři vzdáleném pouhých 100 metrů také poznávání krásné chorvatské přírody a památek blízkého i vzdáleného okolí Splitu, Diokleciánův palác, výšlap na Marjan, výlety po regionu (Šibenik, vodopády Krka, okolní ostrovy Brač, Hvar a Šolta apod.).

Pláž nedaleko hotelu

Jako obvykle se hrál i turnaj v mnoha hrách. V turnajích byla spousta úžasných cen od českých vydavatelů či prodejců stolních her.

Každý si sám vybral, kolik času hodlá věnovat stolním (deskovým či karetním) hrám a kolik poznávání Chorvatska, jeho přírody, historie i chutí...

Výlety byly tentokrát řešeny zcela fakultativně. Historické unikáty ve Splitu a blízkém okolí, výlety lodí do Modré laguny i jinam, cesta na sousední ostrovy apod.

Vrch Marjan (autor croactive-holidays.com)

Doprava

Většina Osadníků jela vlakem. Jednalo se o pohodlný lůžkový vůz, kde kromě sedaček přestavitelných na lůžka (včetně lůžkovin) a ručníků byla k dispozici také sprcha, až do Budapešti také jídelní vůz (dále občerstvení u stewarda) a po celou cestu výhledy na ubíhající krajinu ;o) A hlavně: mohli jsme celou cestu hrát!

Lůžkový vůz

Ubytování

2-3lůžkové pokoje se sociálním zařízením, v omezeném množství také family (2+2) pokoje, s možností výhledu na moře atd.

Hotel Zagreb

Hotel Zagreb - pokoj

Diskriminace

Akce je výhradně nekuřácká.

Národní park Krka (autor visit-croatia.co.uk)

Pláž nedaleko hotelu

HLAVNÍ SPONZOŘI

Akci cenami a zapůjčením her do turnajů podpořili a VELKÝ DÍK tedy patří následujícím:


 

Akci propagují a dík proto patří těmto:

účastníci předchozích ročníků

šeptanda mezi hráči
a několik dalších dobrodinců...

 

 
© 2017 Grafikon.cz