Penzion Křížky

Osadníci Evropy 2020: Ráj
stolní hry, turistika a sport v jednom

Těpic!

Třináctý ročník herně-turistické akce se odehrál za bukem, za Dubem, u Brodu, pod Skalou... prostě za humny. Konkrétně v Českém Ráji nedaleko Malé Skály, hned u řeky Jizery. Přímo kolem penzionu nám vede cyklo/pěšo/koloběžkostezka, pár desítek metrů od nás vede Zlatá stezka Českého ráje a z obou zmíněných se dá snadno dostat k odbočkám na mnohé další stezky pro lidi, jako jsme my, když nám zrovna vypadnou karty/kostky/dělníci z ruky a nebudeme na pár chvil schopni je ani zvednout, natož zavařeným mozkem a přes vysmátou bránici vymyslet, jak je zahrát. Spluli jsme Jizeru, po stezce (nebo downhill!) se prodrandili na koloběžkách a zbytek pryže z podrážek nechali na výletech pěších.

Po tom všem (nebo místo toho, jak kdo chce) hráli celý večer a celou noc až do odjezdu na další výpravu stolní hry ;o)

Stručný souhrn

Místo

penzion Křížky, Malá Skála, Česko

Penzion Křížky

Termín

Čtvrtek 20. srpna až pátek 28. srpna 2020.

Hospůdka v penzionu

Náplň

Krom samozřejmého hraní mnoha desítek stolních her (od jednoduchých a rychlých po složité několikahodinové) také poznávat Český Ráj a další zajímavá místa v dosahu jednotek kilometrů. Především je tu všude kolem Český Ráj ;o) Protíná jej Zlatá stezka Českého Ráje, na které najdete vše, po čem jen oko turisty může toužit. Přímo nad penzionem Skalní hrádek Drábovna, nedaleko na Malé Skále zřícenina hradu Vranov (Pantheon) s úžasnou vyhlídkou do kraje, zřícenina hradu Frýdštejn, z těch stále nezřícených například hrad Valdštejn a zámek Hrubý Rohozec. Co by kamenem dohodil a třikrát do něj ještě kopnul najdete u čedičového vrchu Mužský nedaleko Mnichova Hradiště skalní pevnost Drábské světničky skýtající mnoho dalších značených tras s dechberoucími výhledy. Dále desítky vyhlídek na turistických trasách vedoucích kolem penzionu. Přímo kolem penzionu vede koridor Greenway Jizera, který nabízí jak jízdu na kole, koloběžce či in-linech, tak sazmořejmě prostor pro pěší. A mnoho dalšího.

Pantheon (foto: Pavel Sedláček)

Jako obvykle se hrál i turnaj. V turnajích byla spousta úžasných cen od českých vydavatelů či prodejců stolních her.

Každý si sám vybral, kolik času hodlá věnovat stolním (deskovým či karetním) hrám a kolik poznávání srdce naší vlasti, její přírody, historie i chutí...

Výlety byly řešeny zcela fakultativně. Záměrem však bude cestovat pokud možno v hroznu ostatních Osadníků, protože to je nejvíc ;o)

Rotštejn

Doprava

Na tento ročník všichni cestovali po vlastní ose.

Ubytování

Útulné 4-8lůžkové pokoje se sociálním zařízením na pokoji či hned vedle něj.

Pokoj

Hrubá Skála a Trosky

Diskriminace

Akce je výhradně nekuřácká.

Kapacita

Cca 40-50 hráček a hráčů.

Půjčovna lodí na Malé Skále

Koloběžky pro celou rodinu

HLAVNÍ SPONZOŘI

Akci cenami a zapůjčením her do turnajů podpořili a VELKÝ DÍK tedy patří následujícím:
 

Akci propagují a dík proto patří těmto:

šeptanda mezi hráči
účastníci předchozích ročníků
Hrajeme
a několik dalších dobrodinců...

 

 
© 2020 Grafikon.cz